Членство України в Європейському Союзі: разом ми кращі, стійкіші, більш екологічні та сталі. Аналітична записка (2023)

Ця аналітична записка пропонує огляд вигод, що отримає ЄС від вступу України у сферах довкілля, зміни клімату, зеленого переходу та цифровізації.

Вступ України до Європейського Союзу принесе вигоди не лише Україні та її громадянам. Набуття Україною членства посилить безпеку, демократичність, екологічність ЄС, а спільні цінності стануть основою формування спільного простору.

Для європейської спільноти вступ України – це не лише про посилення потенціалу через доступ до ресурсів чи природного капіталу (літію, водню, біорізноманіття, лісів, ґрунтів) чи відкриття нових ринків (ринок для зелених товарів і послуг, інвестиції). Це також зміцнення людського потенціалу (єврооптимізм, спільні цінності та бачення, створення зелених робочих місць). Україна вже сьогодні поділяє багато стратегічних цілей ЄС у сферах клімату, сталого транспорту, цифровізації та сільського господарства, а в деяких сферах – вже має здобутки.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «На шляху до членства в ЄС: завдання у сфері довкілля та зміни клімату», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля».

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook